Technologia ociepleń i właściwości pianki

Piana poliuretanowa jest droższa niż inne materiały izolacyjne, ale dzięki swojej wyższej termiczności działa dłużej i skuteczniej jako forma ocieplenia dachu, poddasza lub fundamentów. Koszty jej użycia zwracają się już po kilku latach od prac ociepleniowych, pozwalając oszczędzać systematycznie na kosztach ogrzewania.

Ważną zaletą poliuretanowej pianki izolacyjnej jest minimalizacja infiltracji powietrza, która może prowadzić do skraplania wody. Dobra i solidna izolacja ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Efektywność izolacji pianą w każdym czasie jest taka sama jak w dniu instalacji.

Pianka poliuretanowa stanowi połączenie żywicy oraz utwardzacza, które pod wpływem wysokiego ciśnienia, powstającego w urządzeniu natryskowym, nabierają właściwości izolacyjnych. Skład pianki PUR nie zawiera freonów, azbestu, ani substancji rakotwórczych i alergicznych. Nie jest ona zatem materiałem szkodliwym dla środowiska lub niebezpiecznym dla zdrowia. Za sprawą swoich wyjątkowych właściwości, pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym.